Get Adobe Flash player

Od 28.09.2023 aplikacja DroneRadar została wyłączona i prawdopodobnie nie wróci do łask na cele PAŻP. W związku z tym PAŻP zareagował i wystawił na stronie https://checkin.pansa.pl/ odpowiednik powyższej aplikacji.

Serwis przez www działa nawet nieco lepiej niż poprzednia wersja aplikacji , jest jednak serwisem dostępnym przez www , a więc się nie instaluje oraz na każdym urządzeniu z którego chcemy mieć dostęp musimy się zarejestrować, przynajmniej tak jest na początku – zobaczymy co będzie dalej.

Dodatkowo przypominamy , że od 01.01.2023 zaczynają działać STS01 i 02 oraz wykonywanie lotów sprzętem o odpowiedniej klasie C0-C6, którą nadają producenci na swoje urządzenia.

W związku z powyższym przypominamy , że do końca roku 2023 możemy składać oświadczenia o operacji wg NSTS co daje nam ważność wykonywania operacji do końca 2025 roku z uwagi na dwuletnią ważność NSTS.

Mamy zatem troszkę czasu , aby przyjrzeć się dalszemu rozwojowi nadawania klas na drony i tym samy wykonywania lotów urządzeniami BSP nie mającymi przedmiotowych klas.