Get Adobe Flash player

1

Jasne niebo, czysta woda

Bydgoszczanie planują przelot wzdłuż Wisły

Spojrzenie na Wisłę z lotu ptaka

Black Wings Team to grupa ludzi, dla których latanie na motoparalotniach stanowi ważną część ich życia. W tym roku postanowili, że polecą od źródła rzeki Wisły do jej ujścia. W czasie lotu będą pokazywali niepowtarzalne piękno Polski i wskazywali na miejsca, które wymagają jeszcze pracy, aby znów stały się czyste i przyjazne człowiekowi.

Wylot z miejsca startu (Wisła u źródeł rzeki) jest planowany w dniu 23 maja 2016 roku. Przelot będzie trwał od 10 do 14 dni w zależności od warunków pogodowych.

Zespół jest trzyosobowy w składzie: Iwona Kwiatkowska, Tomasz Rumiński i Krzysztof Wieczorek.

Dwie osoby zawsze znajdują się w powietrzu, trzecia je ubezpiecza, jako wsparcie naziemne i nawigacyjne. Osoba jadąca samochodem nie tylko utrzymuje łączność radiową z pilotami, ale również ocenia wybrane miejsca lądowania i je zabezpiecza. Dzięki radiu lotniczemu ma kontakt ze służbami powietrznymi FIS.

PRZELOT

Hasło przewodnie: „Jasne niebo, czysta woda” ma zwrócić uwagę na zagadnienia związane z ekologią i rekultywacją terenów wzdłuż Wisły. Na trasie przelotu znajdują się ciekawe miejsca, które warto jest pokazać z niecodziennej perspektywy lotu ptaka i opowiedzieć o ich znaczeniu dla samej rzeki i ludzi tam mieszkających. Piloci pokażą z lotu ptaka nie tylko samą rzekę, ale również zakłady przemysłowe, mosty, ciekawe budowle historyczne, miejską architekturę.

Ich przelot będzie można śledzić w czasie rzeczywistym dzięki stronie http://www.livetrack24.com. Każdy etap lotu będzie relacjonowany na stronie interetowej oraz stronie Black Wings Team na FB.

W czasie przelotu będzie można kontaktować się z Tomaszem Rumińskim, tel.: 695350052.

SYLWETKI PILOTÓW

Iwona Kwiatkowska - jest projektantką wnętrz oraz mebli, właścicielką Inspiration Studio. Lata od ośmiu lat. Pierwszy kontakt z lataniem miała, gdy przypięła skrzydło i przy pomocy instruktora samodzielnie wzbiła się w powietrze na paralotni. Szybko zdobyła uprawniania do latania i zmieniła paralotnię na motoparalotnię. Wraz z grupą Black Wings Team latała już w wielu zakątkach Europy. Jej marzeniem jest zwiedzanie najpiękniejszych zakątków świata z powietrza.

Tomasz Rumiński – wojskowy, który spędził wiele lat latając śmigłowcami , zabezpieczając loty z ziemi, dbając o bezpieczeństwo lotów. Obecnie właściciel firmy CyberCar (X-dron) zajmującej się szkoleniem lotniczym z obsługi dronów. W czasie przelotu będzie najczęściej pełnił rolę naziemnego nawigatora i ubezpieczania drużyny oraz kontaktów z mediami.

Krzysztof Wieczorek – lekarz. Najbardziej doświadczony członek ekipy. Jego pasja to latanie zarówno na motoparalotni jak i bezzałogowymi statkami powietrznymi / dronami / oraz fotografia i film w szczególności wykonywane z powietrzna. To głównie on zajmuje się dokumentowaniem wypraw grupy Black Wings Team.

Patronat medialny – Radio Pik.

Wyrażamy zgodę na publikowanie wszystkich zdjęć, które dla Państwa przygotowaliśmy i korzystanie ze wszystkich materiałów dostępnych na naszej stronie www.blackwingsteam.pl oraz na FB.

W SKÓRCIE

Planowany wylot z miejsca startu (Wisła u źródeł rzeki) w dniu 23 maja 2016 roku. Przelot będzie trwał od 10 do 14 dni w zależności od warunków pogodowych.

Zespół jest trzyosobowy w składzie: Iwona Kwiatkowska, Tomasz Rumiński i Krzysztof Wieczorek.

Dwie osoby zawsze znajdują się w powietrzu, trzecia je ubezpiecza, jako wsparcie naziemne.

Wsparcie naziemne koordynuje przelot. Pomaga przy starcie. Ponieważ piloci mają kontakt radiowy ze sobą i członkiem ekipy znajdującym się na ziemi. Ocenia miejsca lądowania i zabezpiecza je.

Piloci znajdujący się w powietrzu dokumentują przelot za pomocą zdjęć i kręconych filmów.

  • Ważne miejsca na trasie przelotu:

  • Ocena przyrody, czystości wody i powietrza.

  • Zakłady przemysłowe.

  • Mosty.

  • Ciekawe budowle historyczne i architektoniczne.

  • Walory turystyczne rzeki.

  • Zagrożenia dla środowiska i ludzi.

Hasło przewodnie: „Jasne niebo, czysta woda” ma zwrócić uwagę na zagadnienia związane z ekologią i rekultywacją terenów wzdłuż Wisły.

Przelot będzie relacjonowany na naszej stronie internetowej www.blackwingsteam.com, FB www.facebook.com/BlackWingsTeam/ i na stronie www.livetrack24.com, gdzie będzie podawana aktualna pozycja GPS pilotów znajdujących się w powietrzu.

Dane statystyczne: 1000 km brzegami Wisły, 30 godzin lotu start źróa Wisły pod Baranią Górą, meta- Wisłoujście.

Miasta na trasie przelotu: Wisła, Ustroń, Kraków, Tarnobrzeg, Sandomierz,

2