Get Adobe Flash player

Kalendarz wydarzeń

Radiooperator w służbie lotniczej
Od Sobota 07 Lipiec 2018 -  09:00
Do Niedziela 08 Lipiec 2018 - 17:00
Odsłon : 142

Szkolenie na radiooperatora w służbie lotniczej.

Do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w Polskiej Przestrzeni powietrznej FIR EPPWW z pewnością na plus wychodzi posiadanie uprawnień do korzystania z łączności lotniczej.

Podczas szkolenia teoretycznego kursanci zapoznani zostaną z budową urządzeń, frazeologią lotniczą, podstawami obsługi i bezpieczeństwa podczas wykonywania lotów w strefach i poza nimi, na lotniskach kontrolowanych oraz aeroklubowych.

Wszystkie osoby latające np. Paralotniarze, moto Paralotniarze, Motolotniarze itd. powinni posiadać na pokładzie urządzenia łączności lotniczej. Żeby skorzystać z tych urządzeń muszą zostać nadane znaki rozpoznawcze dla statku powietrznego, rejestracja takiego statku jest bardzo prosta i nie wymaga wielkiego wysiłku. W przyszłości ten obowiązek może dotyczyć operatorów urządzeń bezzałogowych, chcących wykonywać lot w strefach , gdzie wymagana jest dwustronna łączność lotnicza. Wielu z Paralotniarzy i motoParalotniarzy używa częstotliwości niezgodnie z ich przeznaczeniem , bez pozwolenia , czasem z pozwoleniem wydanym do łączności naziemnej w ruchu lądowym, bez możliwości nadawania z powietrza. Częstotliwości te są często wykorzystywane leganie przez osoby szkolące do podawania komend z ziemi.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu organizowanym przez SkyTrekking w Inowrocławiu.

Organizatorem szkolenia jest Szkoła Paralotniowa SkyTrekking z Inowrocławia.

Szkolenie poprowadzi INS: Tomasz Rumiński.

IMG 0289

Zaproszenie do szkolenia , zobacz film

https://www.facebook.com/skytrekking.paralotnie/videos/10156306154383374/?t=2

Miejsce Inowrocław