Get Adobe Flash player

W związku z brakiem czasu na aktualizowanie bieżących wiadomości i informacji z życia Ośrodka Szkolenia X-Dron, będziemy co jakiś czas wystawiać informacje w pigułce. Jeden artykół, w którym zamieścimy więcej informacji.

Nasze szkolenia odbywają się praktycznie cały czas. Jesteśmy w rozjazdach, zaangażowani w procesy szkoleniowe dla różnych ośrodków szkolenia i organizatorów szkoleń lotniczych oraz UAVO- między innymi Axidro , Aeromind i przez większość czasu szkolimy w na terenie całej Polski.

We współpracy z firmą Axidro, organizujemy szkolenia na terenie Aeroklubów , dzięki tym działaniom uczestnicy szkoleń mogą być w bezpośrednim otoczeniu lotniczej atmosfery. Kursanci poznają przepisy i zasady wykonywania lotów w bezpośredniej styczności ze środowiskiem lotniczym, dzięki temu mogą uczestniczyć też w lotach na różnego rodzaju sprzęcie lotniczym. To jest uzależniające pozytywnie, jeśli ktoś spróbował , już na zawsze jest zarażony potrzebą latania.

IMG 1084a IMG 1130

Kolejną korzyścią z przebywania w środowisku lotniczym bezpośrednio podczas szkoleń jest,
znacznie większa ilość poświęconych godzin na takie szkolenia. Dzięki wspólnej integracji na lotnisku, kursanci od rana do wieczora z małymi przerwami na posiłki mogą zadawać pytania , wykonywać loty, poznawać zasady bezpieczeństwa oraz budowy i eksploatacji sprzętu.
Nasze szkolenia wzbogacone są o nowe modele BSP jakimi poruszamy się w przestrzeni powietrznej i rozwiązania techniczne, które jako pierwsi wprowadzamy na własne potrzeby , wyprzedzając innych w rozwiązaniach , które pomagają zwiększyć wydajność zadaniową i bezpieczeństwo lotów.

EuroCopter IMG 1125

W ostatnim czasie odbyliśmy szereg po sobie następujących szkleń UAVO z zakresu VLOS i BVLOS w Aeroklubach Piła, Leszno, Michałków, co nie znaczy , że np. w innych miastach , lub na ich obrzeżach nas nie widać. Przykładem może być Poznań i szkolenia dla AeroMind 2 do 3 razy w miesiącu , co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo spotkania się z innymi uczestnikami przestrzeni w okolicach „Trójkąta Poznańskiego”: 

Strefy D21 ( poligon Biedrusko), EPPO ( Lotnisko Poznań – Ławica) i EPPK ( lotnisko Aeroklubowe Kobylnica).

DJI 0111  DJI 0110

Przypominamy , że od kiedy weszły w życie nowe przepisy podyktowane głównie dwoma załącznikami 1 i 2 z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 8 sierpnia 2016r znacznie ułatwiło to nam możliwości wykonywania lotów w granicach CTR, nad miastami i na tzw. monitory , które opanowały już praktycznie każde dostępne urządzenia na rynku.

Ułatwiły – nie oznacza to , że wszystko i wszędzie można i z doświadczenia wiemy , że samo wyczytanie informacji z ustaw, lub czytanie błędnie interpretowanych informacji na forach wprowadza wiele zamieszania i błędnego podejścia do sprawy.

IMG 1135

W świetle powyższego, zapraszamy na szkolenia organizowane przez naszych instruktorów z ośrodka X-Dron, którzy na co dzień latają w FIR EPWW, nie tylko bezzałogowcami, ale również załogowcami, znają tematy na bieżąco i zawsze, nawet po szkoleniu pozostają do dyspozycji, służąc pomocą. Tam gdzie można nas spotkać na lotach, możemy pomóc na miejscu bez interesowanie.

W ostatnim czasie dokonaliśmy kilku pokazów z udziałem naszych bezzałogowców. Jednym z takich spotkań z krótką prelekcją było spotkanie w Kujawsko Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy. Impreza zorganizowana głównie dla kobiet pod wymowną nazwą "Kobietnik" , jednak nie zabrakło zainteresowania bezzałogowymi statkami powietrznymi. Byliśmy też w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzyńskiego w Bydgoszczy, gdzie zapoznaliśmy dzieci i rodziców z możliwościami BSP.

DJI 0021