Get Adobe Flash player

W dniu 30 sierpnia 2014r odbyło się szkolenie teoretyczne z zakresu przepisów obowiązujących w szczególności w regionie granic obszaru kontrolowanego Bydgoszczy i Torunia.

Omówiono szereg podstawowych czynności , jakich trzeba dokonać przed podniesieniem urządzeń w powietrze. Zwrócono uwagę na szczególne przypadki zachowania się operatorów w strefie CTR.

Wymieniono też doświadczenia między operatorami doświadczonymi z zakresu rekreacji i komercji. Jeden z członków stowarzyszenia przedstawił pionierskie rozwiązanie do wykonywania panoram i giga panoram. Zaprezentowane zostały cztery modele Dronów.

W szkoleniu wzięło udział kilka osób zainteresowanych tematyką, nie związanych z żadną organizacją, w szczególności wykonujących loty komercyjne, przypadkowo przechodzących obok naszego stoiska.

Przygotowaliśmy plan szkoleń praktycznych na obecny rok , który wystawimy w niedługim czasie do zapoznania się na naszej stronie. Będzie możliwość odbycia takich szkoleń przynajmniej kilka razy w tym roku.

Naszym celem jest przekazanie wiedzy na temat bezpiecznego latania, obsługi urządzeń na których wykonujemy loty i zapoznania z zasadami współpracy ze służbami lotniczymi.

 

TEAM X-Dron